Jak optycznie powiększyć oczy? Sprawdzone i szybkie triki

Jak optycznie powiększyć oczy? Sprawdzone i szybkie triki

Masz wrażenie, że wszystkie modelki i aktorki, które widzisz w telewizji czy na czerwonym dywanie mają wielkie, piękne oczy? Nie zawsze jest to kwestia naturalnej urody. Ty też możesz osiągnąć taki efekt! Wystarczy znajomość kilku prostych trików makijażowych dzięki którym w prosty sposób optycznie powiększysz i podkreślisz oczy.

Rozświetl kąciki

Często podczas makijażu pomijamy same kąciki oczu, a to właśnie ich rozświetlenie spowoduje optyczne „otwarcie” spojrzenia. Do tego celu najlepiej użyć perłowych lub jasno-beżowych cieni. Czasami można skorzystać także z korektora lub jasnej kredki do oczu. Należy nałożyć największą ilość w samym kąciku i lekko rozprowadzić ku środkowi oka.

Eyeliner

Nic nie powiększy optycznie oka tak jak precyzyjna kreska stworzona przy pomocy eyelinera. Pamiętajmy, żeby nie robić jej jednak na całej długości górnej powieki – powinna się zaczynać w ¼ odległości od wewnętrznej strony oka (przy krawędzi wewnętrznej tęczówki), a kończyć już za linią rzęs.

Ciemniejszy cień na górnej powiece

Do malowania powieki ruchomej najlepiej użyć nieco ciemniejszego odcienia niż do rozświetlenia kącika. Może to być beż lub brąz. Powinniśmy nanieść cień lekko powyżej załamania powieki, tworząc tym samym optycznie powiększającą oko nową linię załamania. Kierujemy się w stronę wewnętrznego kącika oka.

Nie zapomnij o brwiach

Wydawałoby się, że makijaż powiększający oczy powinien skupić się na powiekach i rzęsach. Jednak równie istotne jest zadbanie o brwi. Dla kobiet o jasnych włosach najlepszym rozwiązaniem będzie henna lub pomalowanie brwi kredką – czarną lub brązową. Dzięki temu spojrzenie nabierze głębi.

Dzięki kilku prostym trikom makijażowym jesteś w stanie całkowicie zmienić wygląd twoich oczu. To świetny sposób nie tylko na makijaż wieczorowy, ale także codzienny – szczególnie rozświetlone kąciki i kreski wykonane eyelinerem.

Kategorie