Zdrowe włosy – Ty też możesz je mieć!

Zdrowe włosy – Ty też możesz je mieć!

Każda z nas marzy o zdrowych i pięknych włosach. Na ich wygląd największy wpływ ma to, co jemy, dlatego jeśli chcemy poprawić ich kondycję musimy najpierw szczegółowo przeanalizować nasz codzienny jadłospis. Jest kilka sposobów, które pomagają sprawić, że nasze włosy będą zdrowe i lśniące. Podpowiadamy, które z nich są warte świeczki.

1. Podcinaj końcówki – przynajmniej raz na dwa miesiące. Nawet, jeśli staramy się o zapuszczenie naszych włosów musimy pamiętać o tym, by przede wszystkim utrzymywać je w jak najlepszej kondycji. Inaczej bowiem z naszego zapuszczania nic nie wyjdzie, ponieważ włosy będą słabe i łamliwe.

2. Jedz dużo pestek dyni – zawierają one duże ilości cynku, witamin z grupy B, a także wapń i żelazo. Te wszystkie wartości odżywcze sprawią, że Twoje włosy będą lśniące i silne, a co za tym idzie przestaną tak bardzo wypadać.

3. Unikaj nadużywania produktów do stylizacji. Nie chodzi tu tylko o pianki i żele do włosów, ale przede wszystkim o prostownicę i suszarkę. Wysoka temperatura niszczy włosy i jest jednym z powodów rozdwajania się końcówek. Jeśli jednak koniecznie musisz używać któregoś z tych sprzętów, zainwestuj w dobry kosmetyk, chroniący włosy przed gorącem, np. taki, który ma w swoim składzie cement termiczny.

4. Stosuj delikatne szampony. Szukaj szczególnie tych bez substancji SLS, czyli Sodium Lauryl Sulfate. Delikatne produkty zadziałają tak samo, jak specyfiki ze szkodliwymi składnikami, więc po co dodatkowo obciążać włosy substancjami chemicznymi? Jeśli odstawisz tego typu oczyszczające szampony być może okaże się przy okazji, że Twoje włosy przestaną się przetłuszczać.

5. Wypróbuj olejowanie. Polega ono na nakładaniu na noc lub na kilka godzin na włosy maski z olejów – kokosowego, migdałowego, a nawet z oliwy z oliwek. Pamiętaj przy tym, że każdy z nich ma inne właściwości i musisz najpierw znaleźć ten, którzy będzie służył Twoim włosom najlepiej.

Kategorie